Odosielanie #230 – Časť 12 – Milosť – Pravda – Svetlo – Viera – Život – sekcia 22 – Tatry 2015  Základné Du­chov­né Fakty

8) Obraciam sa teraz iba k Premožiteľom, k ich povolaniu a osudu. O štyroch sku­pi­nách v Cirkvi, o štvordielnom spektre v Cirkvi sme už hovorili v Časti 7. Tá istá štruktúra sa vzťahuje aj na Knihu Zjavenia, v ktorej Premožitelia zo siedmych Cirkví tvoria to isté štvor­dielne spektrum.

Pozrime sa opäť na Pieseň Šalamúnovu 6:8-9: „Šesťdesiat je ich kráľovien a osem­de­siat konkubín, a panien bez počtu. Moja holubica, moja bezúhonná je len jedna; je jediná zo svojej matky (Cirkvi)je vyvolená z tej, ktorá ju porodila(Cirkev)Dcéry ju videli a blahoslavili ju; áno, kráľovny aj konkubíny, a vzdali jej chválu”.

Ja dnes vzdávam Bohu nesmiernu chválu! Jeho Sľub v 1Kor. 2:9 je pravdivý a odha­ľuje sa vo svojej nepostihnuteľnej šírke, hĺbke a výške. Zaznamenám tento verš, ako je napí­sa­ný: „Oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani sa neprisnilo srdcu človeka, čo Boh pri­pra­vil tým, ktorí Ho milujú”.  A to je úžasná a veľmi vzácna pravda.

Už dlhší čas viem, že ja NEBUDEM kráčať po zlatej ulici Nového Jeruzalema! Nebudem piť z vody života! Nebudem jesť zo stromu života! Nevôjdem ani do brán tohoto mesta! A ak ste šo­ko­vaní, vzdajte Pánovi chválu, pretože práve tak som bol aj ja, a tak by ste mali byť aj vy. Všetci z vás, opravdiví služobníci Krista, ktorí milujete Pána z celého svojho srdca a z celej svojej mysle, z celej svojej duše a z celej svojej sily, ktorí milujete Pána Ježiša Krista viac, než hocikoho iného, než hocičo iné a dokonca viac, než samých seba — ani vy NEBUDETE kráčať po zlatej ulici Nového Jeru­za­le­ma vo svetle a sláve tohoto Mesta, Nového Jeruza­le­ma! Prečo? Lebo – MY SME TÝM MESTOM!!!

My sme zlatou ulicou (Jn. 14:3,4,6). My sme múrom (Pies. Šal. 8:10). My sme brá­na­mi (Ján 10:9). My sme stromom života (Pr. 11:30, 15:4/ Jer. 17:7,8). Je ťažko si to pred­sta­viť, ale ja nemôžem jesť sám seba, ani nemôžem kráčať v samom sebe. My sme tým Mestom a celé to Mesto je opísané v Knihe Zjavenia, kapitola 20. a 21. To je ČÍM MY SME. A ak si znova prečítate tieto dve kapitoly dvanásťkrát, možno začnete prijímať od Pána zrnká Skutoč­nos­ti, ktoré sú úplne mimo našej predstavivosti, rozumového chápania aj vnímania.

A budem ešte pokračovať, pretože som ešte neskončil.

Ďalšia otázka znie: Kto sú potom tie národy, ktoré sú spasené a ktoré budú kráčať vo svetle tohoto Mesta? (Zj. 21:24). Verím, že žiadny teológ nemôže dešifrovať tieto veľké tajom­stvá, iba dieťa Božie to môže a ten, kto naozaj miluje Pána. Ktoré sú to tie národy? Vždy som si myslel, že to som ja, že ja tam patrím, ale nie je to tak.

Tu je tajomstvo:

          a) panny bez počtu sú národmi, ktoré budú „kráčať” po zlatej ulici vo svetle Neves­ty a Manželky Kristovej (Zj. 21:24);

          b) konkubíny sú králi zeme, ktorí prinesú svoju slávu a česť do Nevesty a Manželky Kristovej (Zj. 21:24);

          c) kráľovny budú sedieť na Tróne Kristovom a vládnuť nad tými národmi (Zj. 21:24);

          d) holubica, Nevesta a Manželka Krista, sa stala JEDNOU s Kristom a s Bohom! Je JEDINÁ z jej matky (Cirkvi). Je Jediná vyvolená. Je tiež Jedinou, ktorá nesie tri mená: Meno Božie, Meno Kristovo (Jej Ženícha) a Meno Mesta – Nového Jeruzalema (Zj. 3:12)! ALELUJA!

Naviac, Ona bola učinená stĺpom (figuratívne) v Chráme Božom a už z neho (z Boha) nik­dy nevýjde! (Zj. 3:12). Súčasne však Boh Otec a Kristus SÚ Jej Chrámom! (Zj. 21:22). Ak sú teda Boh Otec a Kristus Jej Chrámom a Ona je stĺpom toho Chrámu a nikdy viac nevýjde z toho Chrámu, to jasne znamená, že Boh Otec, Kristus a Nevesta–Manželka sa ZLÚČILI V JEDNO!

Nesmierne chválim Boha… nesmierne…, že som zachytil akoby odblesk tohoto úžasného Tajomstva, nie vo svojom mozgu, ale že som ho zachytil vo svojom srdci.

Pán Ježiš Kristus – AKO ČLOVEK – povedal: „Ja a môj Otec sme jedno” (Ján 10:30), a preto Ho pova­žo­va­li za bohorúhača, súceho na ukameňovanie, pretože v očiach Židov, čo boli okolo Neho, bol iba človekom, ktorý sa robil Bohom (Ján 10:33).

Ja sám som nikdy takúto vec nepovedal, jednako, mnohí ma už obvinili z toho, že sa „hrám na Boha”, že sa „sám robím Sudcom nad Cirkvou”, že som „pyšný a arogantný”, že „lietam príliš vysoko” a neviem, čo ešte všetko. Boli to väčšinou príliš emocionálni alebo horliví veriaci s ostrou mysľou — kresťanskí „právnici, pisári a Farizeji”. Ak by som mal dbať na to, čo si ľudia myslia alebo hovoria o mne, nikdy by som nebol nič nenapísal, nikdy by som nebol nikomu slúžil Pravdu Božiu.

Lež mne záleží na tých niekoľkých, ktorí čítajú svojimi srdcami a v jednoduchej viere; na tých, ktorí majú oči, aby videli, uši aby počuli a srdcia, aby chápali. Nepíšem len o sebe, ale o všetkých vás, ktorí ste, alebo budete, Novým Jeruzalemom, opravdivou Nevestou a Manželkou Krista. Kvôli vám toto hovorím: „My a Kristus sme Jedno; My a Otec sme Jedno; My – Ľudia – a Boh Všemohúci sme JEDNO!” Kto tomu bude okrem nás rozu­mieť? Neviem. Ale toto je Finále. Lebo ak ma Pán mení na Svoj Obraz (Rim. 8:29), potom budem schopný povedať to isté: „Ja a môj Otec sme Jedno; Ja a Kristus sme Jedno”. To neznamená IDENTICKÝ, ale JEDNÉHO DUCHA A ŽIVOTA. A tak to aj bude, lebo SLOVO BOŽIE to potvrdzuje v ústach Ježiša Krista, a ako je to aj opísané v Knihe Zjavenia!

Či nie je táto Pravda Slávnou? Či nie je hodná všetkých našich súčasných malicherných utrpení, so všetkou našou pýchou, strachom, temnotou, hlúposťou a tvrdohlavosťou? Či nie je hodná, aby sme padli na kolená a kajali sa nášmu Veľkému Bohu? Či nie je hodná, aby sme Mu naozaj dali všetko, čo máme a všetko, čím sme? Pretože, On nám dáva všetko, čo On má a všetko čím On je? Či nie je hodná, aby sme Ho chválili na veky? A kvôli tým, ktorí sa možno ešte stále pýtajú: “Nuž, čo je teda Cirkev? Či Cirkev nie je jedna?”  Áno. Cirkev je Telom Kristovým a Jeho Plnosťou (Ef. 1:22,23). To je Slovo Božie a nikto to nezmení.

Ale ja uzavriem týmto: Cirkev je Novým Jeruzalemom, ktorý je Nevestou a Manželkou Krista — PLUS Kráľovny, PLUS Konkubíny, PLUS Panny bez počtu, ktoré sú národmi, kráčajúcimi alebo vládnucimi vo svetle tohoto Nového Jeruzalema! Toto je Tajomstvo Cirkvi a toto je tiež Tajomstvo nášho Osudu.

„Chválim Ťa, Ó, Pane Ježišu Kriste a Bože Všemohúci. Vzdávam Ti nes­mier­ne chvály z celého svojho srdca, z celej svojej mysle, z celej svo­jej duše a z celej svojej sily. Chválim Ťa a ďakujem Ti za túto Slávnu Pravdu, ktorá pre všetkých nás bola Tajomstvom — ale teraz sa stala Veľ­kolepou Skutočnosťou. AMEN!”

<><><>

POKRAČOVANIE NA BUDÚCI TÝŽDEN

brat  Hanola

< Spoj na brožúru Základné duchovné fakty pozemské a nebeské – 2015 >